Czym powinien się charakteryzować dobrej jakości autoklaw kosmetyczny?

Podziel się:

Zasadniczą różnicą między zabiegiem wykonywanym w domowych warunkach, a profesjonalnym w salonie urody jest komfort i zaufanie do specjalisty. Przychodząc do gabinetu kosmetycznego, klient ma pewność, że korzysta się w nim z bezpiecznych narzędzi, a osoba wykonująca dany zabieg, posiada doświadczenie i uprawnienia do wykonywania pracy. Ma to swoje uzasadnienie w obowiązku nałożonym na każdy salon, zgodnie z którym musi on dostosować się do wytycznych sanitarno-higienicznych związanych z procesami dekontaminacji. Narzędzia wielokrotnego użytku muszą więc być regularnie poddawane sterylizacji. Dlatego też, gabinety decydują się na zakup autoklawu kosmetycznego. Autoklaw w kosmetyce to absolutna podstawa. Gwarantuje nie tylko dostosowanie się do odgórnych wytycznych, ale i bezpieczeństwo procesu sterylizacji, którego oczekują klienci.

Co to jest i jak działa autoklaw kosmetyczny?

Autoklaw medyczny, który można dostrzec w gabinecie kosmetycznym, jest niepozornym, niewielkim urządzeniem ustawionym zazwyczaj w mało widocznym miejscu dla klienta. Tymczasem to właśnie w nim odbywa się kluczowy proces sterylizacji narzędzi takich jak nożyczki czy pęsety. Na rynku dostępne są różne modele autoklawów. Jednak zasada ich działania jest taka sama. Polega bowiem na oczyszczaniu sprzętu za pomocą ciśnienia, odpowiedniej temperatury i pary wodnej.

Na co zwrócić uwagę, kupując autoklaw kosmetyczny?

W gabinetach medycyny estetycznej, w salonach fryzjerskich czy kosmetycznych, nie zawsze można jednak się spotkać z autoklawem. Wiele firm, decyduje się zlecać sterylizacje firmom zewnętrznym. Tymczasem posiadanie urządzenia na własność daje ogromny komfort pracy na co dzień oraz pozwala oszczędzić. Koszt jego zakupu, zwróci się bardzo szybko. To w pewnym sensie inwestycja na przyszłość. Autoklawów cena może być bardzo różna. Autoklaw w kosmetyce można znaleźć w wielu modelach. Ich cechy techniczne wpływają na jego ostateczny koszt. Decydują o tym m.in. klasy autoklawów. Wyróżnia się trzy: B, S oraz N. Autoklaw klasy B, to ten najbardziej podstawowy, natomiast autoklaw klasy N ocenia się jako najskuteczniejszy. Świetnie radzi sobie nawet z narzędziami o nieregularnych kształtach. Istotnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę przed zakupem urządzenia jest jego pojemność. Należy ją dopasować do potrzeb salonu. Ważny jest także czas sterylizacji. Im krótszy, tym lepiej. Dodatkowo należy mieć na uwadze także certyfikację. Każdy autoklaw powinien posiadać odpowiednią dokumentację, a także spełniać wymogi sanepidu i Urzędu Dozoru Technicznego.

Nowe czy używane urządzeni do procesu sterylizacji?

Wiele gabinetów kosmetycznych rozważa zakup używanego autoklawu. Sterylizacja narzędzi urządzeniem z tzw. ‘drugiej ręki’, budzi jednak wiele wątpliwości nawet jeśli sprzedający posiada pełną dokumentację sprzętu. Nigdy tak naprawdę nie wiadomo czy taki autoklaw jest w pełni sprawny i na jaką jego żywotność można liczyć. Kupując tego rodzaju wyposażenie do salonu kosmetycznego, warto zainwestować w urządzenie ze sprawdzonego źródła. Jego istotą jest przecież skuteczna sterylizacja. A tę może zagwarantować produkt ze specjalistycznego sklepu jak np. Santai.

Wybór autoklawu nie należy di najłatwiejszych zadań. Od jego skuteczności uzależnia się efektywną pracę salonu, ale przede wszystkim dobro klienta. Dlatego też, warto zdać się na doświadczenie i zaufać sklepom specjalizującym się w sprzedaży profesjonalnych urządzeń do sterylizacji.

Paulina Sewiolo

Paulina Sewiolo

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Lubuję się w tematyce lifestylowej oraz designu. Prowadzę między innymi blogi poświęcone stylowi art-deco w urządzaniu wnętrz oraz kulinarno-dietetyczne. Więcej o mnie znajdziecie na stronie autora.

Komentarze

Skomentuj