Idealny zestaw dla gracza: komputer, monitor i biurko gamingowe

Podziel się:

Skompletowanie idealnego zestawu dla gracza, na który składa się wydajny komputer gamingowy, monitor przeznaczony do grania oraz designerskie biurko nie jest łatwe, jednak warto o tym pomyśleć z kilku powodów. Przede wszystkim komputery gamingowe to potężne sprzęty, które w przeciwieństwie do zestawów biurowych i laptopów poradzą sobie z bezproblemowym uruchamianiem nawet najnowocześniejszych gier. Podczas grania niezwykle ważne jest również korzystanie z odpowiedniego monitora, który z jednej strony będzie błyskawicznie wyświetlał wszystkie niezbędne treści, a z drugiej zapewni graczowi wysoki komfort nawet podczas wielogodzinnych sesji.

  1. Czy komputer gamingowy różni się od zwykłego PC?
  2. Dlaczego karta graficzna ma tak duży wpływ na cenę komputera?
  3. Gdzie można znaleźć komputer stacjonarny dla gracza
  4. Czym różnią się nowoczesne monitory gamingowe?
  5. Dlaczego warto rozważyć zakup biura gamingowego?

O ile jednak nowoczesny sprzęt, w którym poszczególne podzespoły są najwyższej jakości (a więc szybki dysk SSD, wydajna karta z rodziny Nvidia Geforce i pamięć RAM na poziomie co najmniej 16 GB) oraz monitor gamingowy oferujący znakomite parametry wyświetlania obrazu wydają się oczywistymi zakupami w przypadku zapalonego gracza, to część osób zastanawia się nad sensem kupowania biurek gamingowych. Czy rzeczywiście są one lepszym wyborem niż tradycyjne biurka dostępne w popularnych sklepach z meblami? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Znajdziesz tu również informacje o polecanych zestawach komputerowych, które pozwolą korzystać ze wszystkich gier dostępnych na PC.

Czy komputer gamingowy różni się od zwykłego PC?

Ze względu na wyróżniający się design, jaki ma prawie każdy komputer PC przeznaczony do grania, wiele osób uważa, że tego typu sprzęt różni się przede wszystkim wyglądem. W praktyce jednak komputery stacjonarne gamingowe różnią się głównie parametrami technicznymi, które są o wiele wyższe niż to, co może zaoferować tani komputer domowy lub sprzęt przeznaczony do pracy. Nie chodzi wyłącznie o znakomite parametry takich podzespołów jak karty graficzne, których w sprzętach biurowych często się nie stosuje w wersji dedykowanej, bo do podstawowych prac spokojnie można wykorzystać zintegrowaną kartę graficzną. Przeznaczone do uruchamiania najbardziej wymagających gier komputery PC mają przemyślane obudowy, które z jednej strony pozwalają łatwo wyczyścić wnętrze i zamontować wydajne chłodzenie, a z drugiej wyróżniają się nowoczesnym designem. Futurystyczny design komputerów dla graczy może obejmować również wyświetlacze znajdujące się na obudowie, dzięki którym można na bieżąco kontrolować temperaturę komputera, prędkość, z jaką pracują wiatraki i inne parametry.

Dlaczego karta graficzna ma tak duży wpływ na cenę komputera?

Przeglądając popularne komputery gamingowe, można łatwo zauważyć, że największy wpływ na cenę całego zestawu ma przede wszystkim karta graficzna. Im jest lepsza, tym trudniej będzie znaleźć komputer w przystępnej cenie. Oczywiście do codziennego użytku można spokojnie kupić komputer ze słabszą kartą graficzną, jednak takie rozwiązanie zdecydowanie nie sprawdzi się podczas wykorzystywania sprzętu do grania i uruchamiania programów do tworzenia filmów. Nie da się więc zaprzeczyć, że karta ma istotny wpływ na cenę komputera gamingowego, ale też akurat na tym nie powinno się oszczędzać. Lepiej na początek pomyśleć o wyborze mniejszego dysku SSD lub zrezygnowaniu z designerskiej obudowy, ale za to kupić porządną kartę graficzną, która posłuży przez wiele lat.

Gdzie można znaleźć komputer stacjonarny dla gracza

Zarówno komputery z wydajnymi podzespołami, nowoczesnymi kartami Geforce GTX / Radeon RX, dużą ilością pamięci RAM oraz procesorami, których częstotliwość taktowania jest na najwyższym poziomie, najlepiej kupować w popularnym sklepie z elektroniką. Dzięki temu można w jednym miejscu zamówić również wszystkie potrzebne akcesoria, a jeżeli pojawią się wątpliwości związane z tym, jaka ilość rdzeni będzie optymalna lub jakie najpopularniejsze tytuły do grania wybrać na początek, zawsze można sprawdzić odpowiedzi na często zadawane pytania lub skontaktować się z pracownikiem biura obsługi klienta, który z pewnością pomoże w znalezieniu idealnego sprzętu do grania i wszystkich dodatkowych akcesoriów.

Czym różnią się nowoczesne monitory gamingowe?

Chociaż początkowo monitory gamingowe postrzegane były jako ciekawostka i na ich zakup decydowali się jedynie najwięksi pasjonaci gier, to obecnie nikt nie ma wątpliwości, że tego typu zakup jest jak najbardziej uzasadniony. Monitor gamingowy dużo lepiej sprawdzi się w przypadku dynamicznych rozgrywek prowadzonych w czasie rzeczywistym, co oznacza płynne wyświetlanie wszystkich animacji przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości. Różnice będą widoczne przede wszystkim podczas grania w najnowsze produkcje.

Dlaczego warto rozważyć zakup biura gamingowego?

Jeżeli już zakupiło się wydajny komputer, który poradzi sobie ze wszystkimi grami oraz odpowiedni monitor, można jeszcze zastanowić się nad biurkiem zaprojektowanym z myślą o graczach. Tego typu meble mają odpowiednie wymiary, aby zapewnić wygodę nawet podczas wielogodzinnych maratonów grania. Są one również projektowane w taki sposób, żeby nie tylko spełniały funkcję praktyczną, ale też dzięki nietypowemu designowi mogą stać się ozdobą całego pokoju. Dobre biurka gamingowe są więc bardziej funkcjonalne i oferują większy poziom komfortu, szczególnie w przypadku prawdziwych graczy.

Paulina Sewiolo

Paulina Sewiolo

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Lubuję się w tematyce lifestylowej oraz designu. Prowadzę między innymi blogi poświęcone stylowi art-deco w urządzaniu wnętrz oraz kulinarno-dietetyczne. Więcej o mnie znajdziecie na stronie autora.

Komentarze

  1. A czy macie pomysł na prezent dla informatyka, gracza – jeśli chodzi o plecak na laptopa? Czy w sklepach są jakieś torby / plecaki na laptopa dedykowane właśnie graczom? Zastanawiam się nad zakupem jednego takiego plecaka: z plecak.net na laptopa oczywiście. Co myślicie o tym fasonie?

Skomentuj