Jak nie dać się oszukać robiąc zakupy online?

Podziel się:
Jak nie dac sie oszukac robiac zakupy online

Przed świętami Bożego Narodzenia wszyscy chcemy znaleźć najlepsze prezenty dla bliskich i znajomych. Wiele sklepów online kusi atrakcyjnymi promocjami oraz przedmiotami niedostępnymi powszechnie stacjonarnie. Pojawiają się także liczne aukcje, dzięki którym dostać można właściwie wszystko, co tylko się wymarzy.

Zakupy internetowe – na pewno korzystne?

Szybkie, proste i w wielu przypadkach tańsze – zakupy online są uważane za wyjątkowo dobry sposób na prezenty. Przebierać można w ofertach sklepów z zabawkami, ubraniami czy gadżetami, a po wpisaniu wybranej frazy w wyszukiwarkę znajdzie się również setki ofert od prywatnych sprzedawców. Niestety, czasem może okazać się, że daliśmy się nabrać i albo nie otrzymamy przesyłki, albo dostaniemy produkt inny niż zamówiliśmy.

Jak nie dać się oszukać?

Łatwiej jest stać się ofiarą indywidualnych wystawców na portalach aukcyjnych. By w takim miejscu kupić dobrej jakości przedmiot najlepiej sprawdzić opinie o sprzedającym i na tej podstawie ocenić, czy jest wiarygodny. Warto też poprosić go o szczegółowe dane i numer telefonu, by w razie problemu móc się skontaktować.
Z kolei w przypadku sklepów internetowych nie warto kupować takich produktów, które nie mają podanych wymiarów ani materiału, z jakiego zostały wykonane. Niektóre drobne sklepy specjalnie nie zaznaczają też samego producenta, dzięki czemu dochodzi do przypadków, gdzie kupujący myśli, że dostanie oryginalny produkt znanej marki, a otrzymuje podróbkę w zawyżonej cenie.

Pamiętajmy też, że z zakupu produktu przez Internet możemy się wycofać. Przeczytajcie o tym tym, jak anulować zakup na Allegro – może się to okazać przydatne, gdy po czasie rozmyślicie się co do wybranego produktu!

Zakupy przez internet mogą być bezpieczne i nie trzeba się ich obawiać. Trzeba jednak zachować ostrożność i dokładnie sprawdzać, co się kupuje oraz uwzględnić znalezione opinie. Pozwoli to na zrobienie przemyślanych zakupów w atrakcyjnej cenie i sprawienie obdarowanym nieopisanej radości.

Źródło: Lepiej Widoczni

Paulina Sewiolo

Paulina Sewiolo

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Lubuję się w tematyce lifestylowej oraz designu. Prowadzę między innymi blogi poświęcone stylowi art-deco w urządzaniu wnętrz oraz kulinarno-dietetyczne. Więcej o mnie znajdziecie na stronie autora.

Komentarze

  1. Przychylam się do zdania poprzedniczki 🙂 . Dodam od siebie, że przydatne są też artykuły na stronach branżowych. Ja np. dowiedziałam się niedawno gdzie kupić modny plecak młodzieżowy do szkoły dla mojego 6 latka, z tego artykułu. Taka wiedza jest nie tylko praktyczna, ale i pozwala naprowadzić klienta na dobry produkt.

Skomentuj