Jak nosić biżuterię męską?

Podziel się:

Przez długi czas noszenie biżuterii było zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Czasy się jednak zmieniły, a wraz z nimi nastąpiła modowa rewolucja – obecnie do biżuterii męskiej nie zalicza się już tylko zegarków czy sygnetów, ale także różnego rodzaju bransoletki, przypinki czy nawet naszyjniki. Jak zatem nosić ozdoby, aby wyglądały dobrze i jednocześnie współgrały ze strojem?

Bransoletki

Bransoletki są jednym z najchętniej wybieranych elementów męskiej biżuterii, i słusznie – odpowiednio dobrane mogą przyciągać uwagę i podkreślać stylizację. Pierwszą niepisaną zasadą, której Panowie powinni przestrzegać, jest ta, że na jednym nadgarstku powinno znajdować się od 3 do maksymalnie 5 sztuk ozdób, wliczając w to zegarek. Choć zdecydowana większość mężczyzn woli nosić zegarki i bransoletki na dwóch różnych rękach, to nie istnieją przeciwwskazania żeby je łączyć, istotny jest natomiast odpowiedni dobór biżuterii. Do zegarków na srebrnej bądź czarnej bransolecie najlepiej będą pasowały ozdoby w stonowanych kolorach, na przykład plecione lub w formie rzemyków, natomiast czasomierze sportowe z powodzeniem mogą być łączone z kolorową i bardziej krzykliwą biżuterią.

Pierścionki i sygnety

Pierścionki oraz sygnety są znacznie mniej chętnie wybierane przez mężczyzn, zapewne z tego względu, że łatwo przesadzić z ich ilością, a nieodpowiednio dobrane sprawiają, że cała stylizacja wygląda komicznie. Zazwyczaj zakłada się, że Panowie powinni nosić maksymalnie trzy pierścionki, a najlepiej wyglądają te wykonane ze srebra bądź posrebrzane. Największe wyzwanie stanowi jednak połączenie tego typu biżuterii z ubiorem – pierścionki i sygnety najlepiej sprawdzają się w rockowych, luźnych stylizacjach. Dobrze komponują się z różnego rodzaju skórzanymi bądź dżinsowymi kurtkami i t – shirtami typu oversize, nie sprawdzą się jednak na eleganckich spotkaniach. Nosząc pierścionki trzeba także ograniczyć ilość ozdób zakładanych na nadgarstki.

Naszyjniki

Naszyjniki, podobnie jak pierścionki, często uważane są przez mężczyzn za ekstrawagancję. Faktycznie, nieodpowiednio dobrane lub zbyt połyskujące i krzykliwe, mogą wyglądać tandetnie i odciągać uwagę od reszty stylizacji, jednak dyskretne ozdoby na szyję wyglądają naprawdę dobrze. Męski naszyjnik powinien zawsze współgrać z resztą stroju (najlepiej wygląda połączenie naszyjnik – luźny t – shirt) i być dobrany do kształtu dekoltu. Duże znaczenie ma także rodzaj i ilość ozdób – najlepiej sprawdzi się jeden, subtelny wisiorek, złoty lub srebrny i pozbawiony nadmiernej ilości ozdób.

Modne ubrania znaleźć można na stylovy.pl

Paulina Sewiolo

Paulina Sewiolo

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Lubuję się w tematyce lifestylowej oraz designu. Prowadzę między innymi blogi poświęcone stylowi art-deco w urządzaniu wnętrz oraz kulinarno-dietetyczne. Więcej o mnie znajdziecie na stronie autora.

Komentarze

Skomentuj