Jaka maszynka do włosów będzie najlepsza?

Podziel się:

Maszynka do strzyżenia to akcesorium, które przyda się niejednemu mężczyźnie. Często Panowie mają własne maszynki do włosów, dzięki czemu mogą oszczędzić czas i pieniądze, strzygąc się po prostu w domu. Jeżeli właśnie planujesz zakup maszynki, sprawdź, jak wybrać tę najlepszą.

Jak wybrać maszynkę do włosów?

Maszynka do włosów bardzo się przydaje, warto więc postawić na sprzęt profesjonalny, który odznacza się niezawodnością i precyzyjnością. Maszynka do strzyżenia profesjonalna spełnia bowiem wymagania nie tylko fryzjerów, ale przydaje się również do użytku domowego. Zanim kupisz sprzęt (np. tutaj), sprawdź, na co zwrócić uwagę. W końcu maszynka do strzyżenia włosów powinna Ci służyć długo.

Maszynka do strzyżenia włosów – rodzaje

Zacznijmy od sposobu zasilania, który pozwala na wyróżnienie trzech typów strzyżarek do włosów. Na uwagę więc zasługuje maszynka do strzyżenia włosów akumulatorowa, sieciowa i akumulatorowo-sieciowa. Przyjrzyjmy się tym typom bliżej.

Maszynka do włosów zasilana sieciowo pracuje na kablu. Oznacza to, że podczas strzyżenia musi zawsze być podłączona do gniazdka. Może to stanowić pewne ograniczenie, z drugiej jednak strony trzeba zwrócić uwagę, że profesjonalne maszynki do strzyżenia włosów posiadają długie przewody zasilające. To z kolei pozwala na swobodę ruchów. Dodać należy, że maszynki do włosów zasilanie sieciowo bardzo równo pracują. To niewątpliwie ich zaleta.

Maszynka akumulatorowa pracuje bezprzewodowo, co z pewnością jest bardzo wygodne. Oczywiście musi być naładowana. Warto wybierać maszynki profesjonalne, które posiadają wydajne i żywotne akumulatory pracujące nawet ponad 2 godziny. Polecamy akumulatory NiMH. Nie zawierają one substancji toksycznych. Nie mają efektu pamięci. To oznacza, że nie musisz urządzenia rozładować „do zera” przed ponownym naładowaniem. Co ciekawe, są one też stosowane w samochodach hybrydowych, np. Marki Toyota.

Czasami maszynki do strzyżenia słabiej pracują (gorzej tną), gdy mają niski poziom baterii, co jest ich główną wadą. Taki problem nie dotyczy jednak profesjonalnych maszynek fryzjerskich.

Połączeniem zalet obu rozwiązań są maszynki do włosów akumulatorowo-sieciowe. Pracują one zarówno „na kablu”, jak i bezprzewodowo. To Ty wybierasz, jak Ci wygodniej.

Długość strzyżenia też jest ważna

Przy wyborze maszynki do włosów zwróć też uwagę na to, jak regulowana jest długość strzyżenia. Ważne, żeby było to łatwe i szybkie. Na przykład profesjonalne maszynki do strzyżenia Wahl posiadają z boku specjalną dźwignię, którą szybko reguluje się długość strzyżenia. Maszynka do włosów Moser ma system Quick Change – czyli system szybkiej wymiany ostrzy.

Sprawdź też, czy do zestawu dołączone są nasadki do cieniowania włosów. Oczywiście takie akcesorium można też dokupić. Jeżeli zamierzasz strzyc się „na zero” najlepszym wyborem dla Ciebie będzie golarka do włosów.

Funkcje maszynki do włosów

Myślisz, że maszynka do włosów służy tylko do ich  skracania? Nic bardziej mylnego. Maszynka do strzyżenia profesjonalna może Cię zdziwić. Ma ona wiele możliwości!

Dobra maszynka do włosów pozwala nie tylko na strzyżenie (na wybranej długości w zależności od nasadki), ale także na golenie czy przycinanie brody. Sprawdź, czy maszynka ma opcję zachodzenia na zero i jaka jest minimalna długość strzyżenia. To sprawi, że będzie ona działała też jako golarka do włosów.

Jak przycinać brodę? Oczywiście odpowiednią maszynką do włosów. Sprawdź, czy wybrany model posiada funkcję trymera do włosów. Wbudowany trymer to kolejna przydatna funkcjonalność.

Moc ma znaczenie

Ostatni ważny parametr to moc strzyżarki do włosów. Moc wpływa na to, z jaką „siłą” maszynka do strzyżenia włosów będzie działać. Jeśli masz gęste włosy, wybierz sprzęt o dużej mocy. Z rzadkimi i cienkimi włosami poradzi sobie maszynka do włosów z mniejszą mocą (zazwyczaj jest ona też nieco tańsza).

Paulina Sewiolo

Paulina Sewiolo

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Lubuję się w tematyce lifestylowej oraz designu. Prowadzę między innymi blogi poświęcone stylowi art-deco w urządzaniu wnętrz oraz kulinarno-dietetyczne. Więcej o mnie znajdziecie na stronie autora.

Komentarze

  1. Nie tylko mężczyźni sięgają po maszynki, coraz częściej dotyczy to młodzieży. Fajnie gdyby nie były zbyt drogie i skomplikowane, wtedy moglibyście znaleźć niszę dla kolejnej grupy nabywców. Zapraszam na mój blog exams.edu.pl.

Skomentuj