Podziel się:

Technologia staje się coraz bardziej zaskakująca z każdym sezonem. Potrafimy zminimalizować zaawansowany sprzęt, który jeszcze kilka lat wcześniej, miał jedynie ułamek możliwości, lecz jego rozmiary zajmowały całą ścianę pokoju. Mówimy oczywiście na temat komputerów. Doskonałym zobrazowaniem jest ENIAC, który działał z „rekordowym” taktowaniem 0,1 MHz. Za jego pracę odpowiadało ponad 70 tysięcy rezystorów, 10 tysięcy kondensatorów, 1 500 przekaźników, 6 tysięcy ręcznych przełączników oraz 5 mln połączeń lutowanych. Dziś w średniej klasy laptopie Dell Latitude za 2 tysiące złotych, otrzymujemy minimum 2-3 GHz.

Chociaż większość użytkowników wciąż wybiera stacje robocze, w ofercie takich sklepów jak Gigam.pl można spotkać konstrukcje, które eliminują konieczność wykorzystania jednostek stacjonarnych lub mobilnych. Mowa o Dell Workstation 5720 AIO, który obsługuje 27 calowy dotykowy ekran. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie typu All-In-One. Czy warto sięgać po takie rozwiązania? Czy różnią się one od standardowego asortymentu, do którego można zaliczyć stacje robocze Dell? Odpowiedzi znajdziesz w dalszej części materiału.

Redukcja narzędzi i minimalizacja komponentów

Biorąc pod uwagę, że Dell Workstation 5720 to urządzenie AIO i zajmuje tyle miejsca, co 27- calowy monitor, doskonale sprawdzi się on w minimalistycznych i zaawansowanych technologicznie biurach. Został wyprodukowany w koncepcji serii Dell Precision, dlatego można oczekiwać od niego wydajności podczas realizacji skomplikowanych zadań. Podzespoły umożliwią komfortową pracę grafikom, monterom wideo lub osobom odpowiedzialnym za obróbkę audio.

Ogromna moc obliczeniowa w jednym miejscu

Przejdźmy jednak do kwestii technicznych, które powinny być podstawą podczas wyboru sprzętu komputerowego – zwłaszcza gdy chodzi o inwestycje do firmy. Użytkownicy Dell Workstation otrzymują 4 gniazda DIMM, które są w stanie obsłużyć nawet 64 GB pamięci RAM DDR4. Urządzenie bez problemu poradzi sobie również z najnowszymi i najmocniejszymi procesorami i7 szóstej i siódmej generacji, dedykowaną kartą graficzną AMD Radeon™ Pro WX 7100 z 8 GB oddzielnej pamięci GDDR5 (lub słabszą wersją posiadającą 4 GB pamięci GDDR5), natomiast ekran oferuję obsługę rozdzielczości 4K.

Porównaniu ceny i możliwości rozbudowy

Jak każdy inny komputer, Dell Workstation również można poddać modyfikacjom. Jego cena jest jednak znacznie wyższa, niż w przypadku standardowych jednostek stacjonarnych. Warto więc zastanowić się nad tym, czy budżet pozwala na wprowadzanie takich konstrukcji do biura.

Dla porównania sprawdźmy, co może zaoferować profesjonalny Dell Precision T3630 MT w cenie 7850 zł:

  • procesor Intel Core i7 i7-8700 o częstotliwości 3,2-4,6 GHz,
  • dysk twardy HDD 2 TB,
  • dysk twardy SSD 256 GB,
  • 32 GB pamięci RAM DDR4 z możliwością rozbudowy do 64 GB (2 wolne sloty),
  • NVIDIA Quadro P2000 5 GB GDDR5.

Przy czym warto zauważyć, że modele AIO w cenie powyżej 10 tys. złotych, często dysponują gorszymi podzespołami. Dell Precision Workstation 5720 AIO stanowi więc dobrą inwestycją, lecz dla pracowników wyższego szczebla.

Paulina Sewiolo

Paulina Sewiolo

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Lubuję się w tematyce lifestylowej oraz designu. Prowadzę między innymi blogi poświęcone stylowi art-deco w urządzaniu wnętrz oraz kulinarno-dietetyczne. Więcej o mnie znajdziecie na stronie autora.

Komentarze

Skomentuj