Podziel się:

Często prosicie mnie o zestawienie bielizny – o dziwno nie damskiej, lecz męskiej. W necie roi się od artykułów przeznaczonych stricte dla kobiet – dotyczą one doboru staników, wygodnych fig, czy zmysłowej bielizny nocnej. Mało jest za to w sieci rzetelnych informacji na ten bielizny męskiej. Dzisiaj przyjrzę się bliżej temu zagadnieniu.

Mężczyźni, tak samo, jak my, kobiety, chcą czuć się komfortowo, niezależnie od sytuacji i dlatego właśnie odpowiedni dobór bielizny jest tak ważny.

BIELIZNA ATLANTICJak dobrze wybrać?

Niezależnie od modelu, podczas wyboru bielizny należy zwrócić uwagę na kilka czynników:

– materiał, z jakiego bielizna jest wykonana,

– odpowiedni rozmiar,

– i oczywiście krój.

Wiele razy podkreślałam, że należy czytać metki i tak jest tym razem. Dobry skład to podstawa. Szukajmy przede wszystkim bielizny z naturalnych tkanin np. bawełny.Męska bielizna z bawełny to zawsze dobry wybór – wchłania nadmiar wilgoci, jest wytrzymała i przyjemna w dotyku. Fani ekologii mogą wybrać bieliznę z bambusa – wytrzymała – chłodzi latem a zimą zapewnia stałą temperaturę.

Niezależnie od materiału oraz modelu, podczas wyboru bielizny należy wybrać odpowiedni rozmiar. Jest to niezwykle istotne, aby czuć się komfortowo. Zbyt mały rozmiar będzie niewygodny, będzie uwierał, wpijał się w ciało. Tak więc opcję „dopasowana” odradzam. Bielizna męska nie powinna być także zbyt luźna – takie rozwiązanie będzie także mało komfortowe. Bielizna męska musi być tak dobrana, aby nie było jej czuć na sobie. Taką zasadą się kieruję przy wyborze bielizny damskiej i to bardzo dobrze się sprawdza.

Najwygodniejszy krój

Na rynku najbardziej popularne fasony to:

1. slipy

2.bokserki

3. bokserki luźne – szorty.

Tradycyjne slipy kojarzą mi się z panem w średnim wieku, może dlatego, że mój tato uwielbia tego typu bieliznę. Dopasowane, ale wygodne, ponieważ dobrze układają się pod większym brzuszkiem, którego gumka nie uciska. Wykonane są z reguły z bawełny w stonowanych kolorach i wzorach.

Męskie bokserki to zdecydowanie hit wśród młodszego pokolenia. Młodsi panowie mogą nosić bokserki męski dopasowane lub takie o luźnym kroju. Te dopasowane sa wygodne i “zlewają sie” z ciałem, nie zwijają się pod spodniami tylko przylegają do ciała.

Z kolei te luźne polecane sa szczególnie do spania. Luźny krój zapewni odpowiednią cyrkulację, a skóra, która może się nocą wietrzyć, to zdrowa skóra. Tak więc, drogie Panie i Panowie, na noc polecam zdecydowanie luźniejsze fasony, a na dzień te bardziej “do ciała”.

Ogromny wybór bielizny męskie o wyżej wymienionych krojach znalazłam na atlantic.pl. Atlantic UNDERWEAR to najwyższa jakość bielizny przy bardzo atrakcyjnych cenach.

Paulina Sewiolo

Paulina Sewiolo

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Lubuję się w tematyce lifestylowej oraz designu. Prowadzę między innymi blogi poświęcone stylowi art-deco w urządzaniu wnętrz oraz kulinarno-dietetyczne. Więcej o mnie znajdziecie na stronie autora.

Komentarze

Skomentuj