Panowie, czas się ubrać!

Podziel się:
Panowie czas się ubrać

Byłam dziś na zakupach „galeryjnych”. Nie, żebym czegoś potrzebowała, ale wiecie dziewczyny, trzeba mieć na wszystkie nowości „oko”. Przeżyłam szok, który nie ma nic wspólnego z tym co znalazłam w sklepach. Ja po prostu zaczęłam przyglądać się ludziom, a właściwie Panom, którzy byli w galerii. Jedni z nich ubrani byli na styl: „nawinęłomisię” czyli włożyli na siebie to, co akurat było pod ręką. Inni zaś ubrani byli na styl weselny czyli „wkładam na siebie wszystko co mam”. I nikt z nich nie zwrócił uwagi czy to w co się ubrali do siebie pasuje. Panowie, warto się ubierać, nie stroić, bo od tego jest świąteczna choinka, ale po prostu ubrać się. Niby proste, ale wiem jak trudno panów przekonać, że nie wszystkie ubrania z szafy do siebie pasują. Ale, nie jest tak źle, spotkałam pana, a właściwie chłopaka, który zwrócił moją uwagę bo był ubrany po prostunormalnie.

Ja się stroić nie będę!

Nie o strojenie chodzi, tylko o styl i smak. Panowie, naprawdę adidasy do garnituru nie pasują Ale wróćmy do tego chłopaka. Czemu mnie zainteresował? Bo na tle innych panów naprawdę się wyróżniał. Nie był wystrojony, za to każdy element jego garderoby po prostu do siebie pasował. Przede wszystkim ubrany był w marynarkę, chinosy (dla niewtajemniczonych panów to spodnie), koszulę i brogsy (męskie buty z dziurkami). I to wszystko. Żadnych dodatkowych gadżetów. No, zapomniałabym, jeszcze w brustaszy marynarki miał poszetkę. Czy był wystrojony? Właśnie że nie, ale przyciągał wzrok wszystkich kobiet.

Dodatki i kolory mają znaczenie

Panowie, kobiety wiedzą jak ważne są dodatki, torby, akcesoria i kolory, mogą zupełnie zmienić stylizację. I nie trzeba być formalnie ubranym, żeby wyglądać dobrze. Ten chłopak z galerii ubrał do brązowej marynarki musztardowe spodnie i czarne buty. Całość uzupełnił różową koszulą i różową poszetką, a żeby przełamać kolorystykę, miał kolorowe skarpetki, bardzo trendy. I to wszystko pasowało! Okazuje się, że formalne buty, którymi są brogsy świetnie pasują do codziennych spodni. A spodnie to nie tylko jeansy, Panowie. Chinosy super pasują do sportowej bluzki i formalnej koszuli. Wszystko od Was zależy jak chcecie wyglądać. Czarny kolor butów świetnie kontrastuje właśnie np. z musztardowym, a pudrowy (czyli jasny) róż koszuli w zestawieniu z kolorem spodni świetnie tonowała brązowa marynarka, którą z kolei rozjaśniała poszetka w pudrowym różu. Warto zwrócić uwagę właśnie na poszetkę. To kawałek materiału (ok. 31x31cm), podobny do chusteczki, a wkładany do brustaszy (kieszonka w marynarce, po lewej stronie na linii klap). To właśnie poszetka jest absolutną klasyką męskiej garderoby. Na rynku jest ich duży wybór, pamiętajmy jednak, że najbardziej eleganckie i stylowe są te szyte ręcznie, z najlepszych gatunkowo materiałów – jedwabiu czy lnu. Dobrze uszyta poszetka doda charakteru stylizacji i podkreśli indywidualizm. Tak jak tego chłopaka, a właściwie, młodego, stylowego mężczyzny. Panowie, do dzieła zatem, my czekamy

Paulina Sewiolo

Paulina Sewiolo

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Lubuję się w tematyce lifestylowej oraz designu. Prowadzę między innymi blogi poświęcone stylowi art-deco w urządzaniu wnętrz oraz kulinarno-dietetyczne. Więcej o mnie znajdziecie na stronie autora.

Komentarze

  1. Modne męskie dodatki to u nas w Polsce dalej rzadkość. Szczerze, to nie ma w czym wybierać. Jeśli chodzi o sklepy internetowe jest już trochę lepiej niż w sklepach stacjonarnych z galanterią. Ostatnio trafiłam na stronę SkórzanaSzwalnia.pl, jest to producent toreb męskich do pracy, podróżnych oraz eleganckich. Co ciekawe są to torby wyłącznie polskiej produkcji, a zatem jakość nieporównywalnie lepsza od chińskich, a nawet włoskich odpowiedników.

Skomentuj