Poznajcie najmodniejszy look na lato 2020, czyli top 5 ekstra fruzur idealnych dla każdego mężczyzny

Podziel się:

Poznajcie najmodniejszy look na lato 2020, czyli top 5 ekstra fryzur idealnych dla każdego mężczyzny

Są takie fryzury, które są zawsze modne i te, które są sezonowe. Dziś postanowiliśmy przedstawić nasze top 5 najmodniejszych fryzur na lato 2020, wszak również panowie szturmem zaczęli ponownie odwiedzać zakłady fryzjerskie. Mamy coś dla tych, którzy przetrwali czas zamknięcia salonów z powodu epidemii ze swoją fryzurą „na buntownika”, jak i tych, którzy nie wytrzymali i użyli maszynki, raczej ze średnim skutkiem…Zatem poznajcie nasze propozycje.

Quiff, czyli jeżyk w nowoczesnej wersji

Jedną z fryzur, która pojawia się właściwie w każdym sezonie jest Quiff, czyli „czub”. Krótko przystrzyżone włosy z nieco dłuższą, nastroszoną górą to fryzura, która pasuje wszystkim mężczyznom. Jej układanie jest banalnie proste, gdyż wystarczy użyć prestyler, a następnie wcierać niewielką ilość pasty do włosów układając je tak, by wyglądały niesfornie, ale z klasą. To doskonała fryzura zarówno dla młodych mężczyzn, jak i tych nieco starszych. Krótkie boki i dłuższa góra tworząca „czub” to jest to!

Artifical Texture, sztuczna objętość dla gęstych i cienkich włosów

Kolejną propozycją na lato jest artifical texture. Pewnie się zastanawiacie, dlaczego wszystkie fryzury mają angielskie nazwy, my również, ale ma to zapewne związek z tym, że nikomu nie chce się tłumaczyć, a ponadto brzmi bardziej prestiżowo. Zatem „sztuczna objętość” wymaga dłuższych włosów niż w przypadku wcześniejszego „czuba”. Tutaj włosy są mocno teksturowane, zatem cięte pod odpowiednim kątem i cieniowane. Potem wystarczy użyć prestyler oraz pomadę, by ułożyć kosmki do góry. Niewątpliwie do tej fryzury trzeba mieć bardzo gęste włosy, niekoniecznie grube, ale na pewno nie mogą być przerzedzone. Układanie wymaga tu jednak dość sporo pracy, dlatego nie jest to fryzura dla niecierpliwych.

Side Part, czyli boczny, mocny przedziałek

Jedną z bardziej popularnych fryzur, za sprawą piłkarzy, którzy są obecnie trendsetterami nowych cięć, a złośliwi mówią, że mecze są teraz konkursami na najlepszą, a czasem najdziwniejszą fryzurę. Dość powiedzieć, że Cristiano Ronaldo w jednym z meczów ostatnich Mistrzostw Europy do szatni zabrał ze sobą swojego fryzjera, który w przerwie zmienił mu uczesanie. Tego nie będziemy komentować, a przyjrzymy się lansowanej fryzurze Side Part. Niewątpliwie jest ona wygodna, bo co by nie powiedzieć o piłkarzach, to z racji wykonywanego zawodu fryzurę muszą mieć wygodną. Side Part wymaga włosów średniej długości, a po okresie kwarantanny większość mężczyzn taką posiada. Oczywiście muszą być najpierw odpowiednio przycięte i wyrównane, a cały szkopuł polega na nisko wykonanym przedziałku i ułożeniu pozostałych włosów na drugą stronę. Oczywiście tu potrzeba odpowiedniego utrwalacza. Sprawdzi się stylizacja włosów z prestylerem, a następnie użycie pomady do włosów. Warto pomóc sobie również szczotką i grzebieniem.

Curly Fringe – jeśli masz wysokie czoło i kręcone włosy

Mamy również propozycję dla mężczyzn o kręconych włosach. Ciekawą propozycją, niezwykle modną i lansowaną na Instagramach jest Curly Fringe, czyli tłumacząc na polski kręcona grzywka. To fryzura, w której właśnie grzywka robi różnicę. Jest kręcona, długa i odpowiednio wystylizowana. Powinna zakrywać czoło. Jest zatem propozycją dla mężczyzn o kędzierzawych włosach, którzy jednocześnie mają wysokie czoło. Tutaj pozostała cześć fryzury jest dość krótko przystrzyżona, a wyróżnia się jedynie długa, kręcona grzywka.

Random Line Trend – wycięcia nadal w modzie

Ostatnia propozycja pewnie przetrwa nie tylko lato, ale jeszcze kilka następnych sezonów. To random line trend, czyli w wolnym tłumaczeniu esy floresy wycięte na twojej głowie. Wycinanie wzorów także zostało zapoczątkowane przez piłkarzy, a obecnie wszyscy trendsetterzy je lansują. Można stworzyć fale, błyskawice i wiele innych rzeczy. Charakterystyką tej propozycji jest dość wysokie wycięcie linii włosów, która znajduje się wysoko nad uchem, jednocześnie włosy u nasady są gęste i dość długie. Do ich układania najlepiej używać prestylera. Nim można podkreślić również wycięte na głowie wzory. Najczęściej wykonuje się je przy skroniach, aż do linii włosów, choć można również w innych miejscach.

Zaprezentowanie nowej fryzury na lato jest ważne nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Co ważne przedstawione propozycje fryzur i kosmetyki do ich stylizacji sprawdzą się także na upalną pogodę.

Paulina Sewiolo

Paulina Sewiolo

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Lubuję się w tematyce lifestylowej oraz designu. Prowadzę między innymi blogi poświęcone stylowi art-deco w urządzaniu wnętrz oraz kulinarno-dietetyczne. Więcej o mnie znajdziecie na stronie autora.

Komentarze

Skomentuj