Podziel się:

Niedługo Dzień Ojca. Kocham mojego tatę za to, że jest moim Ojcem. Za to, że był i jest przy mnie i że zawsze mogę na Niego liczyć na życiowym zakręcie. I kocham Go jeszcze pomimo wszystkich naszych „ gorszych dni”. Zawsze mam opracowany plan działania na ten dzień i przygotowany prezent. Wiem, nie o prezenty tu przecież chodzi, ale zawsze staram się coś idealnego dla niego wyszukać. I tak też jest w tym roku. Ja już mam prezent, a Wy? Jeśli jeszcze szukacie, może podsunę Wam dziś kilka inspiracji. Pamiętajcie, że najlepszymi prezentami są te szczere, „od serca”, które nie kosztują fortuny.

Dla świeżo upieczonego taty

Najważniejszy w życiu dla Ojca jest chyba jego pierwszy Dzień Ojca. Bo to nowe doświadczenie i nowa, super odpowiedzialna rola życiowa. Oczywiście dla takiego Taty najlepszym prezentem byłaby przespana cała noc. Ale wiadomo, że to iluzja przy nowym potomku. Dobrym pomysłem na prezent dla młodego Taty jest np. plamoodporna koszula. Nie jestem tu wcale złośliwa, wręcz przeciwnie, żaden , nawet najlepszy na świcie ojciec nie lubi zaplamionej soczkiem ukochanej koszuli. Więc dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Fajnym prezentem dla nowego taty będzie też poradnik w formie instrukcji obsługi – „Twoje nowe dziecko. Instrukcja obsługi” Baxendale Martin. Książka napisana jest dowcipnym, prostym językiem i jak zapewnia wydawnictwo Stapis, ta instrukcja obsługi ma zagwarantować wiele lat bezawaryjnego działania dziecka. Jak dla mnie świetny „poradnik”.

Dla Ojca kilkulatka i nastolatka

Jeśli z kolei potrzebujesz prezentu dla ojca z kilu lub kilkunastoletnim „stażem” świetnym pomysłem prezentu będzie coś własnoręcznie wykonane przez przedszkolaka – choćby rysunek „głowonoga” jeśli tak trzylatek widzi tatę. To jest prezent najszczerszy takiego malucha. Fajnym pomysłem jest też t-shirt z nadrukiem „Super Tata” albo „Tak wygląda Najwspanialszy Tata na świecie” (znajdziecie na megakoszulki.pl). Każdy Tata będzie z dumą taką bluzkę od swego dziecka nosił, wierzcie mi. Nawet jeśli to dziecko już ma naście lat.

Dla Ojca Doświadczonego

Tata, który jest rodzicem dorosłego dziecka z pewnością ucieszy się z prezentu który będzie trafiał w jego hobby czy styl życia. I taki właśnie według nie powinien być dla niego prezent. Ma sprawić Mu przyjemność. Świetnym pomysłem jest np. dobra książka jeśli lubi czytać. Jeśli Tato jest fanem piłki nożnej, zabierz Go na mecz. Nie szkodzi, że to nie jest mecz Ligii Mistrzów. Jeśli Twój Tata jest miłośnikiem teatru, zabierz Go tam. Już wiecie co mam na myśli? Spędź ten dzień ze swoim tatą, tak po prostu zatrzymaj się na chwilę. On to doceni. Jeśli jednak wolisz prezent albo gdy masz tysiąc kilometrów do taty, daj mu rzecz, która Go w tym dniu uszczęśliwi.

Kochajmy naszych Ojców. Bez względu na to czy perfekcyjnie wywiązują się ze swej roli czy trochę mniej idealnie. Często wystarczy po prostu powiedzieć „kocham Cię Tato” i to im wystarczy za wszystkie lata. Bo dla mnie najważniejsze jest to, że Tata JEST. Wpis został przygotowany przy współpracy z blogiem Gentle-man, ekspertem w dziedzinie męskiej mody.

Paulina Sewiolo

Paulina Sewiolo

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Lubuję się w tematyce lifestylowej oraz designu. Prowadzę między innymi blogi poświęcone stylowi art-deco w urządzaniu wnętrz oraz kulinarno-dietetyczne. Więcej o mnie znajdziecie na stronie autora.

Komentarze

  1. Mój tato cieszy się z wszystkiego, to można powiedzieć idealny obdarowywany :). Ostatnio dostał ode mnie męski plecak i jest zachwycony taką niespodzianką. Niby plecak zwykły, a dla mężczyzny, który nie nosi toreb na ramię to idealny prezent!

  2. Mój ojciec to modny mężczyzna i szczerze powiem – takie prezenty są nie dla niego. Koszulki, kubki – odpadają! Szukam akcesoriów dla modnego faceta, który lubi dobrze wyglądać i otacza się odzieżą z wyższej półki. Najlepiej takich produktów, które są wytwarzane w Polsce lub Europie.

Skomentuj