Spinki do koszuli – ciekawy pomysł na prezent dla mężczyzny

Podziel się:

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn już za nami, ale w kalendarzu pojawia się jeszcze sporo okazji, które wiążą się z wyborem prezentów dla bliskich osób – partnera, brata, ojca, dziadka. Nierzadko podarunku szukamy dla współpracownika, klienta, szefa lub kontrahenta. Na co warto postawić?

Jednym z pomysłów są spinki do koszuli. Prezent uniwersalny, zawsze na czasie i odpowiedni dla każdego mężczyzny.

Spinki do mankietów – nie tylko na formalne okazje

Niegdyś mankiety koszul zapinano na guziki, a nawet kokardy. Gdy jednak mężczyznom przyszło się mierzyć z koszulami mocno wykrochmalonymi, guziki i kokardy przestały spełniać swoje funkcje, bo nie radziły sobie z utrzymaniem w ryzach sztywnych mankietów.

Spinki stały się świetnym rozwiązaniem, które panowie doceniają do dziś. Są one idealne przede wszystkim na formalne okazje, w tym ważne wydarzenia – własny ślub, galę, konferencję czy bal. Nie brakuje im elegancji i uniwersalności, a do tego możliwości wybierania wśród nietypowych kształtów czy kolorów.

Choć spinki do koszuli wybierane są głównie na ważne okazje, równie dobrze sprawdzają się z casualową stylizacją, choć tutaj trzeba się bardziej przyłożyć do doboru poszczególnych elementów garderoby.

Okazje wymagające założenia spinek do mankietów

Dobierając spinki do mankietów należy się kierować kilkoma zasadami, które ułatwią finalny wybór, a także zagwarantują, że dana stylizacja będzie wyważona i odpowiednia do konkretnej okazji.

Warto zwrócić uwagę, że spinki są niezbędne do stroju zakładanego na wydarzenia, podczas których obowiązuje:

  • dress code white tie – panowie muszą założyć frak,

  • black tie – panowie są zobowiązani do ubrania smokingu.

W obydwu przypadkach najlepiej stawiać na minimalizm i klasykę, czyli propozycje oferowane przez sklep galante.pl.

Spinki na prezent – jak dobierać?

Spinki do koszuli to pomysł na prezent nie tylko dla mężczyzn, którzy mają okazję uczestniczyć w wydarzeniach wymagających zakładania fraka lub smokingu. Taki podarunek sprawdzi się ofiarowany ojcu, bratu czy dziadkowi, koledze lub współpracownikowi, a nawet szefowi. Jak jednak wybrać odpowiednie spinki?

Z pomocą przychodzą podstawowe wskazówki. Przede wszystkim zwraca się uwagę na indywidualny styl mężczyzny. Nie można pomijać aspektów, takich jak:

  • kolor koszuli, do której dobierane są spinki,

  • kolor pozostałych dodatków.

    Białe koszule lubią się ze spinkami klasycznymi, np. srebrnymi, złotymi lub miedzianymi.
    Kolorowe i wzorzyste dobrze się komponują ze spinkami, które nie stanowią kontrastu kolorystycznego. Ważne są także kolory dodatków. Srebrna klamra paska lub srebrny zegarek wymagają dobrania srebrnych spinek, analogicznie jest ze złotymi akcentami.

Sentymentalny podarunek

Choć dobór spinek do casualowych stylizacji jest trudniejszy i wymaga większej uwagi zwróconej na okazję czy garderobiane detale, jest to wciąż świetny pomysł na podarunek. Prezent dla mężczyzny, który podkreśli jego charakter lub pasje, a ponadto będzie sentymentalny, kojarzący się z osobą, która podarunek ofiarowuje.

Do wyboru są bowiem spinki nietypowe, np. w kształcie piłki nożnej, talii kart, pojazdów czy instrumentów muzycznych. Oryginalne, a zarazem eleganckie.

Gdy w grę wchodzi zakup prezentu dla mężczyzny i wybór pada na spinki do koszuli, wystarczy trzymać się powyższych wskazówek, aby dokonać właściwej decyzji zakupowej.

Paulina Sewiolo

Paulina Sewiolo

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Lubuję się w tematyce lifestylowej oraz designu. Prowadzę między innymi blogi poświęcone stylowi art-deco w urządzaniu wnętrz oraz kulinarno-dietetyczne. Więcej o mnie znajdziecie na stronie autora.

Komentarze

Skomentuj