Zegarek do garnituru — jak dopasować właściwy model?

Podziel się:

Dobranie garnituru do okazji i sylwetki to skomplikowane zadanie, a jeśli chce się wyglądać naprawdę elegancko, trzeba jeszcze pomyśleć nad odpowiednim zegarkiem. Tutaj wytycznych jest wiele — poznaj je, jeśli chcesz uniknąć modowej wpadki i ryzyka, że źle dopasowany czasomierz odbierze Twojej stylizacji cały prestiż. Z poniższymi poradami łatwo się tego ustrzeżesz i zagwarantujesz sobie świetny wygląd – w pracy czy podczas ważnych uroczystości. Zobacz!

Klasyka i prostota — pożądane

Jeśli chcesz wybrać elegancki męski zegarek do garnituru, musisz postawić na prosty, minimalistyczny model. Jeżeli Twoje preferencje są inne, cenisz sobie czasomierze o licznych udogodnieniach i wyszukanym kształcie  — zostaw je na co dzień. Do wyrafinowanego stroju, czy to weselnego, czy będącego elementem dress code w pracy, powinieneś dobrać klasyczny gadżet, wyposażony jedynie w funkcje mierzenia czasu i kalendarz. Warto przy tym postawić na cyfry rzymskie zamiast arabskich — nawet takie detale mają znaczenie! Istotny jest też kształt koperty — formalny charakter mają jedynie tzw. kostka i okrąg. Bardzo ważny jest również rozmiar tarczy. Jeżeli lubisz, gdy jest duża, do garnituru musisz wybrać taką, która nie będzie większa niż Twój nadgarstek i zmieści się w mankiecie koszuli.

Duże znaczenie paska

Choć może się wydawać, że do garnituru bardziej pasuje metalowa bransoleta niż skórzany pasek, jest zupełnie odwrotnie. Chodzi o to, by czasomierz był minimalistyczny, musisz więc nie tylko postawić na pasek, ale też wybrać taki, który ma niewidoczne przeszycia i klasyczne zapięcie w postaci klamry. Popełnisz całkowite modowe faux-pas, jeśli wybierzesz  tworzywo sztuczne — to wybitnie nieformalne rozwiązanie.

Kolor — najwięcej komplikacji

Choć wszystkie powyższe kwestie mają duże znaczenie, najważniejsze są te dotyczące koloru, bo on najmocniej rzuca się w oczy. Jeśli chcesz dobrze dobrać eleganckie zegarki męskie, musisz pamiętać, że:

  • wybierając prosty, czarny garnitur, postaw też na klasyczny czasomierz — ze srebrną kopertą, białą tarczą i czarnym paskiem,

  • gdy preferujesz strój granatowy, wybierz zegarek ze złotą tarczą i kopertą, na brązowym pasku.

Nie możesz odwrócić tych konfiguracji!

A jak dobierać kolorystykę czasomierzy do innych kolorów ubioru? Zwróć uwagę na takie elementy jak spinki i sprzączka od paska spodni oraz sam pasek. Srebrny metal możesz zestawić tylko ze srebrnym, również kolory pasków — zegarka i do spodni, muszą być takie same.

Idealny wygląd w najważniejszych okolicznościach

Stosując się do powyższych zasad, łatwo wybierzesz idealny zegarek do garnituru i zapewnisz sobie wygląd mężczyzny z klasą. Przyswój je sobie, bo połączenie czasomierza i takiego stroju jest eleganckie tylko wtedy, gdy elementy te są do siebie idealnie dopasowane.

 

Paulina Sewiolo

Paulina Sewiolo

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Lubuję się w tematyce lifestylowej oraz designu. Prowadzę między innymi blogi poświęcone stylowi art-deco w urządzaniu wnętrz oraz kulinarno-dietetyczne. Więcej o mnie znajdziecie na stronie autora.

Komentarze

  1. Ja wybrałbym po prostu elegancki zegarek na każdą okazję. Taki też będzie pasował. Podobnie jak plecaki, torby, czy portfele, wszystko co wykonane w klasycznej linii.

Skomentuj